Sąd przyznał rację inwestorowi Millenium Hall

Sąd przyznał rację inwestorowi Millenium Hall

26-01-2015


Właścicielki zlikwidowanego już sklepu Argo w rzeszowskim Millenium Hall przegrały sądowy spór z inwestorem galerii.

Sklep ze sztuczną biżuterią Teresa Argasińska i Joanna Wardyńska prowadziły od październiku 2011 r., kiedy została otwarta galeria handlowa. Od początku były niezadowolone. Twierdziły, że na kilka miesięcy przed otwarciem firma Develop Investment, czyli inwestor Millenium Hall, zapewniała ich, że ich sklep będzie sąsiadował ze znanymi markami. To ich skusiło do wynajęcia stoiska. W biznes zainwestowały ok. 250 tys. zł. Interes jednak nie szedł, bo obiecywanych marek się nie doczekały. Przestały płacić czynsz, a w czerwcu 2012 r. zamknęły sklep.

Develop Investment pozwał właścicielki Argo do sądu o zapłatę zaległego czynszu. Zanim doszło do procesu, inwestor Millenium Hall proponował właścicielkom bezpłatne wynajęcie dodatkowego stoiska, aby mogły zwiększyć obroty sklepu. Zachęcał je również do umieszczeniem na ekranie na skwerze MH i w radiowęźle materiałów promocyjnych. Ale kobiety z obu propozycji zrezygnowały.

Firma wygrała proces, sąd orzekł prawomocnie, że właścicielki Argo mają zapłacić inwestorowi Millenium Hall ok. 50 tys. zł. Po tym orzeczeniu Teresa Argasińska i Joanna Wardyńska wytoczyły proces Develop Investment. Sąd miał ponownie zbadać, czy inwestor nie wprowadził ich w błąd na etapie negocjowania umowy najmu, informując jacy najemcy zdecydowali się wejść do Millenium Hall.

Wyrok w pierwszej instancji okazał się korzystny dla Argasińskiej i Wardyńskiej. Reprezentująca je kancelaria Roczniak, Tokarczyk i Partnerzy twierdziła, że Millenium Hall wprowadziło w błąd najemców co do stopnia komercjalizacji galerii przed jej otwarciem, i marek, które w niej będą.

Ale inwestor rzeszowskiej galerii się odwołał i sprawę wygrał ostatecznie w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. - O żadnym oszustwie, wprowadzaniu w błąd, podstępie przy podpisywaniu umowy nie było mowy - mówi Robert Szczepanek z kancelarii Causa Finita, która reprezentowała w sądzie Develop Investment. 

Develop Investment ma teraz otwartą drogę, by zaległe pieniądze odzyskać na drodze komorniczej. - Prezes firmy zdecydował jednak wstrzymać egzekucję i sprawę załatwić polubownie. Ostatecznie zawarto ugodę, na warunkach umożliwiających wspólniczkom "Argo" kontynuowanie interesu - mówi prawnik. 
Polityka prywatności i polityka Cookies określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników oraz plików Cookies, pojawiających się na stronie internetowej: https://causafinita.pl.